UWAGA KANDYDACI

XII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO

Kandydatów do publicznych szkół ponadgimnazjalnych na terenie Pomorza obejmuje rekrutacja elektroniczna pod adresem nabor-pomorze.edu.com.pl/Kandydat.

Kandydat wprowadza dane do systemu, w tym oceny i osiągnięcia odnotowane na świadectwie ukończenia gimnazjum i zaświadczeniu o szczegółowych wynikach egzaminu gimnazjalnego oraz określa preferencje wyboru szkół ( można wybrać trzy szkoły), zapoznając się z ofertą przedstawioną w systemie.

Po przejściu rekrutacji elektronicznej, należy:

 • Wydrukować wniosek z systemu i złożyć go w szkole pierwszego wyboru wraz z dokumentami określonymi w Regulaminie Rekrutacji.
 • Wykaz dokumentów i terminy określa Regulamin Komisji Rekrutacyjnej.

Regulamin Rekrutacji

Substancje psychoaktywne

 1. Prowadzenie pojazdów po użyciu i pod wpływem alkoholu oraz innych środków psychoaktywnych jest zabronione.
 2. Przewożenie bez odpowiednich zezwoleń substancji psychoaktywnych lub surowców do ich wytworzenia jest karalne.
 3. Prowadzenie pojazdu po użyciu alkoholu lub innych środków psychoaktywnych może skutkować odebraniem prawa jazdy na okres 10 lat. Za spowodowanie wypadku można dożywotnio utracić możliwość kierowania pojazdem.
 4. Za skutki wypadku drogowego odpowiedzialność finansową bierze kierowca, który prowadził pojazd pod wpływem środków psychoaktywnych, a nie ubezpieczyciel
 5. Używanie środków psychoaktywnych prowadzi do nieprawidłowych reakcji w czasie prowadzenia pojazdów. Decyzje podejmowane ” pod wpływem „ są nieprzemyślane, nieracjonalne i ryzykowne.
 6. Szczególnie niebezpieczne jest łączenie dwóch lub więcej substancji psychoaktywnych.
 7. Zanim zażyjesz lek, przeczytaj dołączoną do niego ulotkę. Niektóre leki mogą wpłynąć negatywnie na sprawność kierowcy.
 8. Narkotyki mogą być wykryte w organizmie nawet wiele dni po zażyciu. Na przykład ślady marihuany są możliwe do wykrycia w ciągu miesiąca.
 9. Dopalacze mogą działać podobnie jak narkotyki. Nigdy nie można być pewnym co znajduje się w dopalaczu.

 

Życzę bezpiecznej jazdy wszystkim świeżo upieczonym kierowcom z klas maturalnych Agnieszka Wałęsa