UWAGA KANDYDACI

XII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO

Kandydatów do publicznych szkół ponadgimnazjalnych na terenie Pomorza obejmuje rekrutacja elektroniczna pod adresem nabor-pomorze.edu.com.pl/Kandydat.

Kandydat wprowadza dane do systemu, w tym oceny i osiągnięcia odnotowane na świadectwie ukończenia gimnazjum i zaświadczeniu o szczegółowych wynikach egzaminu gimnazjalnego oraz określa preferencje wyboru szkół ( można wybrać trzy szkoły), zapoznając się z ofertą przedstawioną w systemie.

Po przejściu rekrutacji elektronicznej, należy:

 • Wydrukować wniosek z systemu i złożyć go w szkole pierwszego wyboru wraz z dokumentami określonymi w Regulaminie Rekrutacji.
 • Wykaz dokumentów i terminy określa Regulamin Komisji Rekrutacyjnej.

Regulamin Rekrutacji

Gdański Ośrodek Pomocy Psychologicznej dla Dzieci i Młodzieży, w imieniu Prezydenta Miasta Gdańska, zaprasza na Nowoczesną Konferencję dla Rodziców pt. „Marzyciele i Mędrcy – spotkanie pokoleń”. Tematem Konferencji będą relacje międzypokoleniowe w rodzinie i społeczeństwie. Spróbujemy odpowiedzieć na pytania: co to znaczy być rodzicem albo babcią/dziadkiem? jak rozmawiać z młodym pokoleniem, by zbudować silne więzi? co w dobie nowych technologii starsi mogą dać młodszym, by było dla nich wartościowe? co młodsze pokolenie może zaoferować starszym, by było dla nich ciekawe?

Program Nowoczesnej Konferencji dla Rodziców:

 • 9:00-10:00 Rejestracja
 • 10:00-10:10 Powitanie uczestników przez Władze Miasta i Organizatorów
 • 10:10-12:10 Dyskusja panelowa z udziałem specjalistów: psychoterapeutką Aleksandrą Bachórz, filozofem dr. Andrzejem C. Leszczyńskim i członkinią Gdańskiej Rady ds. Seniorów dr inż. Anitą Richert- Kaźmierską. Profesjonaliści będą rozmawiali o kondycji więzi międzypokoleniowej, roli dziadków i pradziadków w dzisiejszych rodzinach oraz potencjale i ograniczeniach seniorów. Dyskusję moderowała będzie Iwona Demska– dziennikarka Radia Plus
 • 12:10-12:40 Przerwa Kawowa
 • 12:40-14:40 Warsztaty dla rodziców (jeden warsztat do wyboru):
  1. Anna Franz i Jakub Rodziński: “Starość i młodość, różnica pokoleń, różnica doświadczeń – czego nie znajdziesz w książkach i Google”
  2. Barbara Piątkiewicz i Jolanta Szuszkowska – Olechnowicz: “Rola przekazów międzypokoleniowych w rodzinie
  3. Łowcy Słów: “Mędrcy i Marzyciele – spotkanie pokoleń – spotkanie z Łowcami Słów” (warsztat dla dziadków/babć, rodziców i dzieci)

Program dla Dzieci:

Równolegle będą odbywały się zajęcia edukacyjno-rozwojowe dla dzieci. Od 10:00 do 12:10 zajęcia przygotowane przez Wydawnictwo EneDueRabe, po przewie (12:40-14:10) przez Wydział Zabaw w Europejskim Centrum Solidarności oraz Łowców Słów.

Wstęp wolny.

Konferencja skierowana jest do mieszkańców Gdańska.

Rejestracja 58 347 89 30 lub sekretariat@raclawicka.gda.pl.

Odbiór zaproszeń: siedziba GOPP ul. Racławicka 17, 80-406 Gdańsk
Rodzice, którzy przychodzą z dziećmi, wypełniają ankietę dotyczącą dziecka (w siedzibie GOPP, przy odbiorze zaproszenia).

Szczegółowy program warsztatów dla dzieci na: www.raclawicka.gda.pl i www.facebook.com/raclawickagdansk.

Zachęcamy do udziału!

pedagog Agnieszka Wojda

psycholog Ariadna Łada