UWAGA KANDYDACI

XII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO

Kandydatów do publicznych szkół ponadgimnazjalnych na terenie Pomorza obejmuje rekrutacja elektroniczna pod adresem nabor-pomorze.edu.com.pl/Kandydat.

Kandydat wprowadza dane do systemu, w tym oceny i osiągnięcia odnotowane na świadectwie ukończenia gimnazjum i zaświadczeniu o szczegółowych wynikach egzaminu gimnazjalnego oraz określa preferencje wyboru szkół ( można wybrać trzy szkoły), zapoznając się z ofertą przedstawioną w systemie.

Po przejściu rekrutacji elektronicznej, należy:

  • Wydrukować wniosek z systemu i złożyć go w szkole pierwszego wyboru wraz z dokumentami określonymi w Regulaminie Rekrutacji.
  • Wykaz dokumentów i terminy określa Regulamin Komisji Rekrutacyjnej.

Regulamin Rekrutacji

25 października klasa III a SP rozpoczęła cykl lekcji w bibliotece szkolnej pt: „ Klasowe czytanie w bibliotece”. Pani Kasia zaprezentowała uczniom czasopismo pt.: „ Świerszczyk” i przeczytała o nowoczesnych technologiach we współczesnym świecie.

W dalszej części spotkania zaprezentowała cykl książek pt.: „Odlotowe odkrycia”. Pani Kasia z książki pt.: „ Odlotowe odkrycia – Michael Farady i elektryczność” zapoznała dzieci z postacią Michaela Faradaya, przeczytała o jego dzieciństwie i zainteresowaniach.

Na koniec spotkania uczniowie odpowiadali na pytania, dotyczące przeczytanego fragmentu i dostawały drobne nagrody.

Kolejne spotkanie w bibliotece szkolnej już za tydzień.

Anna Grzyb