UWAGA – WAŻNE INFORMACJE DLA KANDYDATÓW XII LO

Kandydatów do publicznych szkół ponadpodstawowych na terenie Pomorza obejmuje

rekrutacja elektroniczna na stronie:

nabor-pomorze.edu.com.pl/Kandydat

REKRUTACJA  JEST MOŻLIWA W TERMINIE

 od 15 czerwca do 22 czerwca 2020r. do godz. 15.00

Terminy obowiązkowych testów sportowych zawarte są w regulaminie rekrutacji XII LO , który znajduje się na stronie szkoły.

Kandydat  zakłada konto i wprowadza dane do systemu, w tym określa preferencje wyboru szkół, oddziałów.

Do obowiązków  Kandydata należy wprowadzenie ocen i osiągnięć odnotowanych na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej i zaświadczeniu o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty.

Istnieje możliwość złożenia wniosku wyłącznie drogą elektroniczną pod warunkiem podpisania go poprzez Profil Zaufany  systemu  e-PUAP  Rodzica lub Opiekuna Kandydata.

W dniach 30.09 – 3.10.2019 nasza szkoła gościła nauczycieli w Austrii, Finlandii, Szwecji, Portugalii, Włoch oraz  Hiszpanii w ramach realizacji projektu Erasmus+ „From Diversity to Employability”.

Na początku spotkania pani dyrektor Irena Adamowska powitała naszych gości i odpowiadała na pytania związane z funkcjonowaniem szkoły, internatu oraz organizacją zajęć sportowych. Mieliśmy okazję również zwiedzić szkołę oraz obejrzeć profesjonalny trening gimnastyczny oraz lekkoatletyczny.

Następnie wszyscy nauczyciele przedstawili swoje pomysły na realizacje propozycji zaprezentowanych na poprzednim spotkaniu w szkole w Finlandii. Fińskie propozycje to „Szkoła w ruchu” oraz „Praca metodą projektu”.

Kolejnego dnia nauczyciele ZSSiO przedstawili nasze pomysły na zajęcia i  formy pracy realizowane z dziećmi oraz młodzieżą. Nasze propozycje to: praca z europejskimi dokumentami takimi jak: Europass, Europejski Paszport Językowy, Europejskie CV (przedstawione przez koordynatora projektu p. Jolantę Styp-Rekowską), eTwinning (p. Justna Gejdel) oraz „Mini Olimpiada – dzieci dzieciom” (p. Małgorzata Pogorzelska).

Teraz nasze pomysły będą realizowane w innych europejskich szkołach, a ich wyniki zostaną przedstawione przez nauczycieli na kolejnym spotkaniu w szkole w Barcelonie.

Nauczyciele z innych europejskich krajów mieli również szansę uczestniczenia w lekcjach prowadzonych przez naszych nauczycieli: geografia (p. Beata Szajda), j.rosyjski (p. Aleksandra Dobke) czy chemia (p. Justyna Gejdel).

Nie zabrakło również czasu na zwiedzanie. Nasza grupa miała szansę zobaczyć Stare Miasto w Gdańsku, molo w Sopocie oraz zamek w Malborku. Wszyscy wyjechali bardzo zadowoleni oraz pełni pomysłów na przyszłość.

 

Jolanta Styp-Rekowska – koordynator projektu KA2 „From Divrsity to Employability- new trends in teaching and learning”

FOLDER ZSSiO

JESTEŚMY NA FB

Archiwa