Szanowni Rodzice

klas VIII SP 75 oraz klas III , XII LO

Z powodu zaplanowanej przez Wydział Rozwoju Społecznego

Narady wyjazdowej Dyrektorów Szkół w dniach 24.25 października 2019r.

przekładam zebranie z rodzicami klas VIII A,B,C oraz III A,B,B LO

na dzień 22 października 2019r. 

godzina 17:00 i 18:00.

Dyrektor ZSSiO
Irena Adamowska

Uwaga Rodzice proszę o zapoznanie się z poniższym komunikatem dot. monitoringu wizyjnego w naszej szkole.

ZAŁĄCZNIK

 


UWAGA !!!

OD 1 CZERWCA 2019 ZMIENIŁ SIĘ NR TELEFONU SZKOŁY

(58) 717 10 27

(58) 719 43 16

(58) 719 54 23

INTERNAT ( 58) 719 19 53

 


 

W dniach 30.09 – 3.10.2019 nasza szkoła gościła nauczycieli w Austrii, Finlandii, Szwecji, Portugalii, Włoch oraz  Hiszpanii w ramach realizacji projektu Erasmus+ „From Diversity to Employability”.

Na początku spotkania pani dyrektor Irena Adamowska powitała naszych gości i odpowiadała na pytania związane z funkcjonowaniem szkoły, internatu oraz organizacją zajęć sportowych. Mieliśmy okazję również zwiedzić szkołę oraz obejrzeć profesjonalny trening gimnastyczny oraz lekkoatletyczny.

Następnie wszyscy nauczyciele przedstawili swoje pomysły na realizacje propozycji zaprezentowanych na poprzednim spotkaniu w szkole w Finlandii. Fińskie propozycje to „Szkoła w ruchu” oraz „Praca metodą projektu”.

Kolejnego dnia nauczyciele ZSSiO przedstawili nasze pomysły na zajęcia i  formy pracy realizowane z dziećmi oraz młodzieżą. Nasze propozycje to: praca z europejskimi dokumentami takimi jak: Europass, Europejski Paszport Językowy, Europejskie CV (przedstawione przez koordynatora projektu p. Jolantę Styp-Rekowską), eTwinning (p. Justna Gejdel) oraz „Mini Olimpiada – dzieci dzieciom” (p. Małgorzata Pogorzelska).

Teraz nasze pomysły będą realizowane w innych europejskich szkołach, a ich wyniki zostaną przedstawione przez nauczycieli na kolejnym spotkaniu w szkole w Barcelonie.

Nauczyciele z innych europejskich krajów mieli również szansę uczestniczenia w lekcjach prowadzonych przez naszych nauczycieli: geografia (p. Beata Szajda), j.rosyjski (p. Aleksandra Dobke) czy chemia (p. Justyna Gejdel).

Nie zabrakło również czasu na zwiedzanie. Nasza grupa miała szansę zobaczyć Stare Miasto w Gdańsku, molo w Sopocie oraz zamek w Malborku. Wszyscy wyjechali bardzo zadowoleni oraz pełni pomysłów na przyszłość.

 

Jolanta Styp-Rekowska – koordynator projektu KA2 „From Divrsity to Employability- new trends in teaching and learning”