Spotkanie Rodziców dzieci przyjętych do klasy „0” i I SP 75 na rok szkolny 2019/2020 odbędzie się w dniu 18 czerwca 2019 r.

Klasa „0” godzina 16.00

Klasa I godzina 16.30


UWAGA !!!

OD 1 CZERWCA 2019 ZMIENIŁ SIĘ NR TELEFONU SZKOŁY

(58) 717 10 27

(58) 719 43 16

(58) 719 54 23

INTERNAT ( 58) 719 19 53

 


 

UWAGA KANDYDACI

XII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO

Kandydatów do publicznych szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych na terenie Pomorza obejmuje rekrutacja elektroniczna pod adresem nabor-pomorze.edu.com.pl/Kandydat.

Kandydat wprowadza dane do systemu, w tym oceny i osiągnięcia odnotowane na świadectwie ukończenia gimnazjum i zaświadczeniu o szczegółowych wynikach egzaminu gimnazjalnego lub ukończenia szkoły podstawowej i wyników testu ósmoklasisty ,określa preferencje wyboru szkół, zapoznając się z ofertą przedstawioną w systemie.

Po przejściu rekrutacji elektronicznej, należy:

- Wydrukować wniosek z systemu i złożyć go w szkole pierwszego wyboru wraz z dokumentami określonymi w Regulaminie Rekrutacji z zachowaniem wskazanych terminów.

- Wykaz dokumentów i terminy określa Regulamin Komisji Rekrutacyjnej.

- Przy logowaniu należy pamiętać o dwutorowości , dostępny jest osobny panel dla uczniów kończących  gimnazjum i uczniów kończących  ósmą klasę szkoły podstawowej

Regulamin Rekrutacji 2019/2020

Dnia 20 maja 2016 roku uczennice Gimnazjum nr 15 w składzie Wiktoria Mycio, Inez Kaszuba i Aleksandra Dziedzic,  przy wsparciu merytorycznym  Pana P. Daszyńskiego, uczestniczyły w I Międzyszkolnych Mistrzostwach I Pomocy Przedmedycznej GIM – MED odbywających się w murach  Gdańskiego Gimnazjum i Liceum na ul. Małomiejskiej 58. Dziewczyny godnie reprezentowały ZSSiO i od wczesnych godzin porannych zmagały się z pozoracją wielu wypadków mogących przytrafić się na terenie szkoły i poza nią.

Zawody były poprzedzone dwoma sobotnimi warsztatami z I pomocy przedmedycznej, w których uczestniczyły nasze gimnazjalistki wraz z nauczycielem EDB. Sam konkurs składał się z testu wiedzy teoretycznej i zmagań praktycznych w scenkach przygotowanych przez dyplomowanego Ratownika Medycznego – Dariusza Mścisz.

Dzięki ogromnej determinacji i zaangażowaniu dziewczyn udało się wywalczyć drużynowo wysokie V miejsce, zważywszy na fakt, iż wiele drużyn uczestniczyło wcześniej w podobnych Mistrzostwach organizowanych na terenie województwa pomorskiego. Nasze uczennice, mimo wielkiego stresu, wykazały się umiejętnością pracy w zespole jak również wysoką wiedzą z zakresu I pomocy przedmedycznej.

Niezwykle miło mi poinformować, że uczennica naszego gimnazjum WIKTORIA MYCIO zajęła I miejsce w konkurencji specjalnej towarzyszącej w/w zawodom i przygotowanej przez Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego w Gdańsku.

Serdecznie gratuluję dziewczynom i dziękuję za zaangażowanie oraz twórcze podejście do zagadnień I pomocy. To niezwykła radość przygotowywać takie uczennice, a zdobyty sukces jest tym bardziej cenny, że uczennice musiały sprostać w międzyczasie wielu obowiązkom sportowym.

P. Daszyński