11 grudnia 2017 roku odbyły się kolejne drużynowe zawody lekkoatletyczne. W tym roku naszym lekoatletycznym zmaganiom towarzyszyły dzieci oraz nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 5. Uroczystego otwarcia spotkania dokonała dyrektor naszej szkoły pani Irena Adamowska. W dużej sali gimnastycznej, przy dźwiękach muzyki dzieci sprawdziły swoje umiejętności w sześciu konkurencjach o charakterze lekkoatletycznym. Startowali nasi uczniowie z klas 0-IV, którzy zostali podzieleni na 10 drużyn.

W rolę opiekunów i sędziów wcielili się lekkoatleci z klas VB i VIB. Swoją obecnością zaszczycili naszą imprezę reprezentant Polski w rzucie oszczepem: Hubert Chmielak oraz Aleksandra Grubba – reprezentantka Kadry Narodowej w rzucie dyskiem. Nasi goście przeprowadzili rozgrzewkę dla wszystkich dzieci oraz dokonali pokazu na poszczególnych stanowiskach. Po rzutach oszczepem i rzutkami, sztafecie sprintersko-płotkarskiej, drabince koordynacyjnej i formule 1 przyszedł czas na bieg wytrzymałościowy. Ta
konkurencja wymagała dużego dopingu w czym bardzo pomogli licznie zgromadzeni rodzice i najbliżsi. Uwieńczeniem dobrej zabawy była dekoracja. Każdy uczestnik zabawy otrzymał medal oraz mały poczęstunek. Na zakończenie zawodów wszyscy ustawili się do wspólnego zdjęcia.
Dziękujemy zaproszonym gościom za wspólnie spędzony czas, wszystkim uczestnikom za fajną zabawę w duchu fair-play oraz lekkoatletom klas V i VI za pomoc w organizacji zawodów. Szczególne podziękowania składamy Pani Basi Ellert Panek oraz Kamili Buczek (studentka AWFiS) które całe zdarzenie uwieczniły na zdjęciach.
Do zobaczenia za rok!

opracowała: Małgorzata Pogorzelska