UWAGA KANDYDACI

XII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO

Kandydatów do publicznych szkół ponadgimnazjalnych na terenie Pomorza obejmuje rekrutacja elektroniczna pod adresem nabor-pomorze.edu.com.pl/Kandydat.

Kandydat wprowadza dane do systemu, w tym oceny i osiągnięcia odnotowane na świadectwie ukończenia gimnazjum i zaświadczeniu o szczegółowych wynikach egzaminu gimnazjalnego oraz określa preferencje wyboru szkół ( można wybrać trzy szkoły), zapoznając się z ofertą przedstawioną w systemie.

Po przejściu rekrutacji elektronicznej, należy:

  • Wydrukować wniosek z systemu i złożyć go w szkole pierwszego wyboru wraz z dokumentami określonymi w Regulaminie Rekrutacji.
  • Wykaz dokumentów i terminy określa Regulamin Komisji Rekrutacyjnej.

Regulamin Rekrutacji

Minęły cztery miesiące pobytu w szkole. Co niektórzy bardzo przeżyli zmiany, jakie nastąpiły w ich życiu, ale myślę, że wszystkie dzieci zaadoptowały się do warunków szkolnych i coraz lepiej sobie radzą. Tak jak w latach ubiegłych nadal kontynuujemy program „ Starszy brat” polegający na współpracy maluchów z licealistami.

W tym roku mamy przyjemność współpracować z klasą IcLO, która to wspólnie z nami uczestniczyła w wycieczce do ZOO, bawiliśmy się podczas wróżb Andrzejkowych, ubieraliśmy salę na „Mikołajki”, bawiliśmy się podczas kilku spotkań adaptacyjnych.

Maluchy podczas tych kilku miesięcy brały udział w różnych przedsięwzięciach i spotkaniach z ciekawymi ludźmi: tuż przed świętami gościliśmy mamę Michała, która przeprowadziła warsztaty z lepienia z gliny (zrobiliśmy upominki dla rodziców).