Puchar Polski w Nysie rozgrywany w klasach III II I i M PZG zakończył się dla zawodniczek reprezentujących naszą szkołę i klub bardzo dobrymi wynikami! 🇵🇱

W kl. III Puchar Polski czyli 1 miejsce zdobyła Zuzia Jank, Agata Glowacka zajęła 5 pozycję a Gabrysia Bąk uplasowala się na 8 miejscu.

W klasie II Dominika Kąkol wywalczyła brązowy medal, Daria Kulyk zajęła 10 miejsce a Michalina Koperska była 13.

W klasie I Paulina Żemełka wywalczyła 4 pozycję a Laura Tyszko zajęła 13 miejsce pomimo iż rywalizowała jedynie na trzech przyrządach.

W klasie Mistrzostwskiej Ada Ogiegło zajęła 6 miejsce a Wanda Nadolna uplasowała się zaraz za koleżanką klubową na 7 miejscu.

Czytaj dalej

Poniedziałek:

  • Zupa kapuśniak z boczkiem wędzonym 300g
  • Indyk w sosie brzoskwiniowo-porowym 140g
  • Ryż z zielonym groszkiem 230g
  • Mus owocowy szt
  • Pieczywo
  • Woda z cytryną i miodem 200ml

Czytaj dalej

Jak widać po rywalizacji drużyn w biegach sztafetowych złoto ciągnie do złota. Chłopcy nabrali apetytu po środowym zwycięstwie swoich koleżanek i jak przystało na sportowców zrobili, w czwartkowe przedpołudnie, wszystko jak się okazało SUPER.

Skład chłopców był bardziej skomplikowany. Zespół tworzyli uczniowie klas: VI B, VI D i VII B.

Mimo, że byli z różnych klas na starcie stanowili jedną drużynę, pomagali sobie dopingując i zagrzewając swoich kolegów do jeszcze większego wysiłku. Efektem ich zmagań okazało się wejście na najwyższy stopień podium i tytuł Mistrzów Gdańska w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Tym samym również zapewnili sobie awans do Igrzysk Wojewódzkich.

Czytaj dalej

Chłopcy z SP 75 klasy 7-8 ZSSiMS brązowymi medalistami Gdańskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w sztafetowych biegach przełajowych, które odbyły się 8.10.2020 na Gdańskiej Zaspie.
Skład zespołu:
1. Szwedka Emanuel –  trener Maciej Ratajczak
2. Ptasiński Bartosz – trener Aleksandra Walczak
3. Kozieł Jakub- trener Ryszard Kański
4. Beling Jan – trener Maciej Ratajczak
5.  Novoselskyi Kyrylo – trener Maciej Ratajczak
6. Chmielewski-Hampel Tomasz – trener Tomasz Krawczak
7. Bojanowski Bartosz – rezerwa – trener Ryszard Kański
8. Zakrzewski Jakub – rezerwa – trener Tomasz Krawczak
  Gratulacja dla zawodników i trenerów ZSSiMS
Chłopcy z XII LO ZSSiMS Złotymi medalistami Gdańskiej Licealiady w sztafetowych biegach przełajowych, które odbyły się 8.10.2020 na Gdańskiej Zaspie.
“Złoty  skład to “:
1. Kortas Mateusz –  trener Krzysztof Szałach
2. Marszk Daniel – trener Krzysztof Szałach
3. Wawrzyniak Alan- trener Tomasz Krawczak
4. Chlebicki Stanisław – trener Tomasz Krawczak
5.  Sztejter Jakub – trener Krzysztof Szałach
6. Megier Maciej – trener Krzysztof Szałach
7. Łowicki Michał – rezerwa – trener Maciej Ratajczak
8. Majchrzak Wiktor – rezerwa – trener Tomasz Krawczak
  Gratulacja dla zawodników i trenerów ZSSiMS

Początek nowego roku szkolnego to pasmo sukcesów najmłodszego pokolenia lekkoatletów z naszej szkoły.
Po wspaniałych startach w Ogólnopolskim Finale Czwartków Lekkoatletycznych odnieśliśmy kolejny wielki sukces.
Dziewczynki z klasy VI B (podopieczne Anety Kańskiej) 7.10.2020r. stanęły na najwyższym stopniu podium zdobywając tytuł Mistrzyń Gdańska w Sztafetowych Biegach Przełajowych i zapewniając sobie awans do Igrzysk Wojewódzkich.
Dziewczyny objęły prowadzenie na pierwszej zmianie i nie oddały go już do końca,przyprawiając o łzy szczęścia swoją trenerkę 🙂 Ich hart ducha i wspaniała sportowa postawa zasługują na podziw i szacunek.

Czytaj dalej

Zapraszamy i zachęcamy uczniów do udziału w Kuratoryjnym Konkursie Informatycznym dla uczniów klas IV-VIII SP. Celem powyższego konkursu jest rozwijanie zainteresowań, pogłębianie wiedzy i umiejętności informatycznych, poszerzanie umiejętności obsługi komputera i oprogramowania a przede wszystkim wyłanianie talentów i wspieranie uczniów uzdolnionych informatycznie.

Czytaj dalej

Dziewczęta z SP 75 ZSSiMS zajęły 4 miejsce Gdańskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w sztafetowych biegach przełajowych, które odbyły się 7.10.2020 na Gdańskiej Zaspie.
skład sztafety:
1. Cholewińska Marta – trener Ryszard Kański
2. Domżalska Lena – trener Tomasz Krawczak
3. Morawska Alicja – trener Aleksandra Walczak
4. Niziołek Zuzanna – trener Tomasz Krawczak
5. Szymankiewicz Olivia – rezerwa – trener Aleksandra Walczak
6. Troll Karolina – trener Tomasz Krawczak
7. Wasiluk Wiktoria – rezerwa – trener Aleksandra Walczak
8. Wiktor Wiktoria – trener Aleksandra Walczak

Gratulacja dla zawodniczek i trenerów ZSSiMS

Dziewczęta z XII LO ZSSiMS Złotymi medalistkami Gdańskiej Licealiady w sztafetowych biegach przełajowych, które odbyły się 7.10.2020 na Gdańskiej Zaspie.
“Złotka” w składzie:
1. Bańkiewicz Paulina – rezerwowa –  trener Anna Sękowska
2. Glaza Julia – trener Anna Sękowska
3. Hildebrand Joanna – rezerwowa – trener Tomasz Krawczak
4. Jarocka Alicja – trener Tomasz Krawczak
5. Kania Anastazja – trener Ryszard Kański
6. Krzyżanowska Weronika – trener Tomasz Krawczak
7. Milewska Marta – trener Tomasz Krawczak
8. Sławińska Paulina – trener Tomasz Krawczak
  Gratulacja dla zawodniczek i trenerów ZSSiMS

Jeśli Ktoś z Was ma ochotę ubiegać się o stypendium Sportowe Marszałka Województwa Pomorskiego proszę o jak najszybszy kontakt ze mną.

Agnieszka Wałęsa

W świetlicy rozmawialiśmy z dziećmi na temat domowych ulubieńców:są to psy,koty,rybki,ptaki, jaszczurki,które dzieci otaczają opieką.Poznały też czerwoną księgę przyrody-gatunki zagrożone. Dzieci wykonały prace plastyczne-jeże,które są narażone na niebezpieczeństwo ze strony człowieka,a przynoszą wiele pożytku. Dzieci doskonale wiedzą jak nie wolno zachowywać się wobec zwierzaków.

Czytaj dalej

“Zobacz ile jesieni…”(tak pisał J.Tuwim) i my w naszej świetlicy poświęcamy jesieni sporo zajęć.Czytane były jesienne lektury, rozwiązywane zagadki i rebusy oraz wykonywane prace plastyczne różnymi technikami.Zapaszamy do naszej jesiennej galerii.

Czytaj dalej

FOLDER ZSSiO

JESTEŚMY NA FB

Archiwa