Drodzy Uczniowie!

Tradycyjnie o tej porze zapraszałam  Was na apelu na  Paradę  Niepodległości i razem szliśmy ulicami Gdańska z biało czerwonymi emblematami, flagami czy kwiatami..Niestety w tym roku sytuacja się  skomplikowała w dobie pandemii Covid-19

Dlatego też organizatorzy Stowarzyszenia SUM Michał Juszczakiewicz, Marek Lesiński, Lech Parell  postanowili zaproponować obchodzenie tegorocznego Święta Niepodległości w zasadniczo zmienionej formule, zakładającej indywidualny charakter obchodów, ale jednak z wieloma elementami wspólnotowymi.

1. Na Głównym Mieście będzie na Was czekać wystawa fotografii z poprzednich naszych obchodów i mamy nadzieję, że wielu z Was będzie mogło się na tych fotografiach rozpoznać. Wystawę będzie można oglądać przez minimum 3 tygodnie, co pozwoli na uniknięcie gromadzenia się większej liczny osób w jednym miejscu. Zapraszam Was serdecznie do obejrzenia tej wystawy i przesłania na mój adres emaliowy krótkiej relacji.

2.  Będziemy indywidualnie składać kwiaty w miejscach ważnych dla naszej Niepodległości, takich jak pomnik Jana III Sobieskiego, Pomnik Poległych Stoczniowców, pomnik Tym Co Za Polskość Gdańska, pomnik Obrońców Poczty Polskiej i wiele innych.  Idąc na spacer w ciągu najbliższych dwóch tygodni podejdźcie pod jeden z podanych wyżej pomników i złóżcie kwiaty. Czekam na Wasze zdjęcia!

Pamiętajcie, że zachowując dystans,  inne środki bezpieczeństwa, rozkładając świętowanie na kilkanaście dni będziemy mogli godnie uczcić rocznicę Odzyskania Niepodległości.

                                                                

                                                                   Opiekun SU LO

D. Krysiewicz-Uranowska

FOLDER ZSSiO

JESTEŚMY NA FB

Archiwa