UWAGA KANDYDACI

XII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO

Kandydatów do publicznych szkół ponadgimnazjalnych na terenie Pomorza obejmuje rekrutacja elektroniczna pod adresem nabor-pomorze.edu.com.pl/Kandydat.

Kandydat wprowadza dane do systemu, w tym oceny i osiągnięcia odnotowane na świadectwie ukończenia gimnazjum i zaświadczeniu o szczegółowych wynikach egzaminu gimnazjalnego oraz określa preferencje wyboru szkół ( można wybrać trzy szkoły), zapoznając się z ofertą przedstawioną w systemie.

Po przejściu rekrutacji elektronicznej, należy:

  • Wydrukować wniosek z systemu i złożyć go w szkole pierwszego wyboru wraz z dokumentami określonymi w Regulaminie Rekrutacji.
  • Wykaz dokumentów i terminy określa Regulamin Komisji Rekrutacyjnej.

Regulamin Rekrutacji

W środę 14 czerwca odbyło się ostatnie spotkanie małych i dużych uczniów w ramach akcji „Poczytaj mi, przyjacielu”. Nasza wolontariuszka Karolina Urban przeczytała zerówkowiczom klasyczną baśń Charlesa Perraulta “Paluszek”. Jak zawsze maluchy chętnie słuchały i odpowiadały na przygotowane pytania 🙂

W kończącym się roku szkolnym raz w miesiącu uczniowie gimnazjum lub liceum spotykali się z najmłodszymi kolegami na wspólnych zajęciach. Nasi wolontariusze nie tylko czytali dzieciom, ale też sami przygotowywali scenariusze zajęć, układali pytania i zabawy z tekstem. „Poczytaj mi, przyjacielu” to akcja promująca czytanie już od najmłodszych lat, zachęcajaca do działań wolontariackich, służąca budowaniu więzi między uczniami naszego zespołu szkół. Od września ruszamy z trzecia edycją spotkań 🙂 Do zobaczenia 🙂

oprac. E.Szafarz