UWAGA – WAŻNE INFORMACJE DLA KANDYDATÓW XII LO

Kandydatów do publicznych szkół ponadpodstawowych na terenie Pomorza obejmuje

rekrutacja elektroniczna na stronie:

nabor-pomorze.edu.com.pl/Kandydat

REKRUTACJA  JEST MOŻLIWA W TERMINIE

 od 15 czerwca do 22 czerwca 2020r. do godz. 15.00

Terminy obowiązkowych testów sportowych zawarte są w regulaminie rekrutacji XII LO , który znajduje się na stronie szkoły.

Kandydat  zakłada konto i wprowadza dane do systemu, w tym określa preferencje wyboru szkół, oddziałów.

Do obowiązków  Kandydata należy wprowadzenie ocen i osiągnięć odnotowanych na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej i zaświadczeniu o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty.

Istnieje możliwość złożenia wniosku wyłącznie drogą elektroniczną pod warunkiem podpisania go poprzez Profil Zaufany  systemu  e-PUAP  Rodzica lub Opiekuna Kandydata.

ZASADY REKRUTACJI

Szanowni Państwo, w związku z zaistniałą sytuacją dot. COVID-19, informujemy, iż w procesie rekrutacji do szkół ponadpodstawowych istnieje możliwość złożenia wniosku o przyjęcie do szkoły przez kandydata/rodzica elektronicznie.
Wniosek taki, trafi do szkoły, a komisja rekrutacyjna będzie go rozpatrywała tak samo jak wniosek, który został złożony do szkoły w formie papierowej.
Wniosek przesłany elektronicznie będzie można wydrukować i rozpatrywać i przechowywać w postaci papierowej.
Do weryfikacji wniosków przesłanych elektronicznie, komisja rekrutacyjna nie potrzebuje żadnych dodatkowych dostępów (haseł, loginów).

Nasza szkoła przyłącza się do projektu „Serce od serca” organizowanego przez Spółkę COPERNICUS w Gdańsku i Pomorskiego Kuratora Oświaty, który ma na celu zapewnienie komfortu pacjentkom z rakiem piersi. Akcja szycia serc ma charakter charytatywny. Wszystkie „serca” trafią do pacjentek, które są odwiedzane przez wolontariuszki Stowarzyszenia Gdańskich Amazonek przed zabiegiem mastektomii.

Jeżeli chcieliby Państwo wesprzeć akcję, można to zrobić na 2 sposoby:

– uszyć poduszkę lub samą poszewkę (z otworem na wypełnienie ) w domu i do 8 listopada dostarczyć ją do p. Agnieszki Kasprowicz

– ofiarować tkaninę bawełnianą (nową, miłą w dotyku, w przyjemnych pastelowych kolorach), z której dzieci z wspólnie z rodzicami uszyją poduszki w domu. Można też podarować na ten cel wypełnienie do poduszek (tzw. kulka silikonowa).

Zapraszamy do udziału w akcji. Pomagajmy!

Więcej informacji oraz instrukcja uszycia poduszki wraz z wykrojem na stronie: 

 

http://www.kuratorium.gda.pl/projekt-serce-od-serca-szycie-poduszek-w-ksztalcie-serca-dla-pacjentow-po-mastektomii/

 

Przykładowa instrukcja szycia serca-od-serca:

https://www.youtube.com/watch?v=Z072j-_S1d4 

 

Z góry dziękuję za zaangażowanie

Pozdrawiam

Agnieszka Kasprowicz

FOLDER ZSSiO

JESTEŚMY NA FB

Archiwa