UWAGA – WAŻNE INFORMACJE DLA KANDYDATÓW XII LO

Kandydatów do publicznych szkół ponadpodstawowych na terenie Pomorza obejmuje

rekrutacja elektroniczna na stronie:

nabor-pomorze.edu.com.pl/Kandydat

REKRUTACJA  JEST MOŻLIWA W TERMINIE

 od 15 czerwca do 22 czerwca 2020r. do godz. 15.00

Terminy obowiązkowych testów sportowych zawarte są w regulaminie rekrutacji XII LO , który znajduje się na stronie szkoły.

Kandydat  zakłada konto i wprowadza dane do systemu, w tym określa preferencje wyboru szkół, oddziałów.

Do obowiązków  Kandydata należy wprowadzenie ocen i osiągnięć odnotowanych na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej i zaświadczeniu o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty.

Istnieje możliwość złożenia wniosku wyłącznie drogą elektroniczną pod warunkiem podpisania go poprzez Profil Zaufany  systemu  e-PUAP  Rodzica lub Opiekuna Kandydata.

ZASADY REKRUTACJI

Szanowni Państwo, w związku z zaistniałą sytuacją dot. COVID-19, informujemy, iż w procesie rekrutacji do szkół ponadpodstawowych istnieje możliwość złożenia wniosku o przyjęcie do szkoły przez kandydata/rodzica elektronicznie.
Wniosek taki, trafi do szkoły, a komisja rekrutacyjna będzie go rozpatrywała tak samo jak wniosek, który został złożony do szkoły w formie papierowej.
Wniosek przesłany elektronicznie będzie można wydrukować i rozpatrywać i przechowywać w postaci papierowej.
Do weryfikacji wniosków przesłanych elektronicznie, komisja rekrutacyjna nie potrzebuje żadnych dodatkowych dostępów (haseł, loginów).

„Profilaktyka zachowań ryzykownych uczniów”

Szanowni Rodzice,

Zapraszam do lektury gazetki szkolnej „Strefa Rodzica” z października 2019 r. Tematem aktualnego wydania jest „Profilaktyka zachowań ryzykownych uczniów”.

Jako rodzice nastolatków, macie zapewne swój własny „program profilaktyczny” i zastanawiacie się czy, kiedy i w jakich okolicznościach pozwolić dziecku pić alkohol. Na podstawie posiadanej wiedzy, chcę Was zapewnić, że im później to nastąpi – tym lepiej.

Możliwe, że Wasze dziecko jeszcze nie pije…. Jednak pamiętajcie, że wielu jego kolegów  lub koleżanek pije alkohol albo niedługo go spróbuje. Wyniki badań wskazują, że wielu nastolatków zaczyna sięgać po alkohol pomiędzy 11 a 13 rokiem życia. Dane ogólnopolskie podają, że wśród 11 – latków 25% chłopców i 14% dziewcząt próbowało już napojów alkoholowych, a w grupie 13-latków takie próby ma już za sobą około 40% chłopców i dziewcząt. Oczywiście, w wielu przypadkach było to wypicie szampana za wiedzą i zgodą rodziców. Jednak czasami dzieci upijają się. Wskazują na to badania. Około 16% uczniów w wieku 13 lat wypiło tyle alkoholu, by czuć się naprawdę pijanym.

Warto rozmawiać z dzieckiem na tematy związane z używaniem alkoholu. Alkohol „toruje drogę” innym ryzykownym zachowaniom okresu dojrzewania takim jak: palenie papierosów, używanie narkotyków czy konflikty z prawem.

„Strefa Rodzica” jest poradnikiem, który ma ułatwić  Wam przedstawienie dziecku Waszego stanowiska w sprawie picia alkoholu przez dzieci w wieku szkolnym.

Alicja Kokorzycka

STREFA RODZICA – GAZETKA, PORADNIK DLA RODZICA

FOLDER ZSSiO

JESTEŚMY NA FB

Archiwa