Uwaga Rodzice proszę o zapoznanie się z poniższym komunikatem dot. monitoringu wizyjnego w naszej szkole.

ZAŁĄCZNIK

 


UWAGA !!!

OD 1 CZERWCA 2019 ZMIENIŁ SIĘ NR TELEFONU SZKOŁY

(58) 717 10 27

(58) 719 43 16

(58) 719 54 23

INTERNAT ( 58) 719 19 53

 


 

„Profilaktyka zachowań ryzykownych uczniów”

Szanowni Rodzice,

Zapraszam do lektury gazetki szkolnej „Strefa Rodzica” z października 2019 r. Tematem aktualnego wydania jest „Profilaktyka zachowań ryzykownych uczniów”.

Jako rodzice nastolatków, macie zapewne swój własny „program profilaktyczny” i zastanawiacie się czy, kiedy i w jakich okolicznościach pozwolić dziecku pić alkohol. Na podstawie posiadanej wiedzy, chcę Was zapewnić, że im później to nastąpi – tym lepiej.

Możliwe, że Wasze dziecko jeszcze nie pije…. Jednak pamiętajcie, że wielu jego kolegów  lub koleżanek pije alkohol albo niedługo go spróbuje. Wyniki badań wskazują, że wielu nastolatków zaczyna sięgać po alkohol pomiędzy 11 a 13 rokiem życia. Dane ogólnopolskie podają, że wśród 11 – latków 25% chłopców i 14% dziewcząt próbowało już napojów alkoholowych, a w grupie 13-latków takie próby ma już za sobą około 40% chłopców i dziewcząt. Oczywiście, w wielu przypadkach było to wypicie szampana za wiedzą i zgodą rodziców. Jednak czasami dzieci upijają się. Wskazują na to badania. Około 16% uczniów w wieku 13 lat wypiło tyle alkoholu, by czuć się naprawdę pijanym.

Warto rozmawiać z dzieckiem na tematy związane z używaniem alkoholu. Alkohol „toruje drogę” innym ryzykownym zachowaniom okresu dojrzewania takim jak: palenie papierosów, używanie narkotyków czy konflikty z prawem.

„Strefa Rodzica” jest poradnikiem, który ma ułatwić  Wam przedstawienie dziecku Waszego stanowiska w sprawie picia alkoholu przez dzieci w wieku szkolnym.

Alicja Kokorzycka

STREFA RODZICA – GAZETKA, PORADNIK DLA RODZICA