UWAGA !!!

OD 1 CZERWCA 2019 ZMIENIŁ SIĘ NR TELEFONU SZKOŁY

(58) 717 10 27

(58) 719 43 16

(58) 719 54 23

INTERNAT ( 58) 719 19 53

 


 

UWAGA KANDYDACI

XII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO

Kandydatów do publicznych szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych na terenie Pomorza obejmuje rekrutacja elektroniczna pod adresem nabor-pomorze.edu.com.pl/Kandydat.

Kandydat wprowadza dane do systemu, w tym oceny i osiągnięcia odnotowane na świadectwie ukończenia gimnazjum i zaświadczeniu o szczegółowych wynikach egzaminu gimnazjalnego lub ukończenia szkoły podstawowej i wyników testu ósmoklasisty ,określa preferencje wyboru szkół, zapoznając się z ofertą przedstawioną w systemie.

Po przejściu rekrutacji elektronicznej, należy:

- Wydrukować wniosek z systemu i złożyć go w szkole pierwszego wyboru wraz z dokumentami określonymi w Regulaminie Rekrutacji z zachowaniem wskazanych terminów.

- Wykaz dokumentów i terminy określa Regulamin Komisji Rekrutacyjnej.

- Przy logowaniu należy pamiętać o dwutorowości , dostępny jest osobny panel dla uczniów kończących  gimnazjum i uczniów kończących  ósmą klasę szkoły podstawowej

Regulamin Rekrutacji 2019/2020

10 czerwca uczniowie z klasy I A SP udali się na wycieczkę do Sarbska do Sea Park – Parku Rekreacyjno – Edukacyjnego. Park usytuowany jest w malowniczej okolicy, otoczonej zielonymi lasami.

Na jego terenie znajduje się Fokarium, Oceanarium Prehistoryczne 3D, Muzeum Marynistyczne, makiety morskich stworzeń w naturalnych rozmiarach.  W parku mieszkają foki szare, kotiki oraz uchatki. Są to niezwykle sympatyczne, zwierzęta, które podczas karmienia prezentują rozmaite sztuczki, wprawiając widzów w zachwyt. Dodatkowo na terenie parku znajdują się liczne place zabaw dla dzieci.

Wśród licznych atrakcji podczas naszej wycieczki zobaczyliśmy karmienie i trening pływających w basenach fok szarych, kotików południowoamerykańskich i uchatek kalifornijskich. Wysłuchaliśmy opowieści zabawnego wieloryba Błękitka na temat przyrody i ekologii. W prehistorycznym oceanarium odkryliśmy i podziwialiśmy świat podwodnych gadów żyjących miliony lat temu. Zajrzeliśmy do wraku galeona Solen, który nie jednego przyprawił o zawrót głowy.

Wspaniałą przygodę zakończyliśmy zabawą w parku linowym oraz zakupem pamiątek.

 

                                                                              Anna   Grzyb