UWAGA – WAŻNE INFORMACJE DLA KANDYDATÓW XII LO

Kandydatów do publicznych szkół ponadpodstawowych na terenie Pomorza obejmuje

rekrutacja elektroniczna na stronie:

nabor-pomorze.edu.com.pl/Kandydat

REKRUTACJA  JEST MOŻLIWA W TERMINIE

 od 15 czerwca do 22 czerwca 2020r. do godz. 15.00

Terminy obowiązkowych testów sportowych zawarte są w regulaminie rekrutacji XII LO , który znajduje się na stronie szkoły.

Kandydat  zakłada konto i wprowadza dane do systemu, w tym określa preferencje wyboru szkół, oddziałów.

Do obowiązków  Kandydata należy wprowadzenie ocen i osiągnięć odnotowanych na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej i zaświadczeniu o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty.

Istnieje możliwość złożenia wniosku wyłącznie drogą elektroniczną pod warunkiem podpisania go poprzez Profil Zaufany  systemu  e-PUAP  Rodzica lub Opiekuna Kandydata.

ZASADY REKRUTACJI

Szanowni Państwo, w związku z zaistniałą sytuacją dot. COVID-19, informujemy, iż w procesie rekrutacji do szkół ponadpodstawowych istnieje możliwość złożenia wniosku o przyjęcie do szkoły przez kandydata/rodzica elektronicznie.
Wniosek taki, trafi do szkoły, a komisja rekrutacyjna będzie go rozpatrywała tak samo jak wniosek, który został złożony do szkoły w formie papierowej.
Wniosek przesłany elektronicznie będzie można wydrukować i rozpatrywać i przechowywać w postaci papierowej.
Do weryfikacji wniosków przesłanych elektronicznie, komisja rekrutacyjna nie potrzebuje żadnych dodatkowych dostępów (haseł, loginów).

10 czerwca uczniowie z klasy I A SP udali się na wycieczkę do Sarbska do Sea Park – Parku Rekreacyjno – Edukacyjnego. Park usytuowany jest w malowniczej okolicy, otoczonej zielonymi lasami.

Na jego terenie znajduje się Fokarium, Oceanarium Prehistoryczne 3D, Muzeum Marynistyczne, makiety morskich stworzeń w naturalnych rozmiarach.  W parku mieszkają foki szare, kotiki oraz uchatki. Są to niezwykle sympatyczne, zwierzęta, które podczas karmienia prezentują rozmaite sztuczki, wprawiając widzów w zachwyt. Dodatkowo na terenie parku znajdują się liczne place zabaw dla dzieci.

Wśród licznych atrakcji podczas naszej wycieczki zobaczyliśmy karmienie i trening pływających w basenach fok szarych, kotików południowoamerykańskich i uchatek kalifornijskich. Wysłuchaliśmy opowieści zabawnego wieloryba Błękitka na temat przyrody i ekologii. W prehistorycznym oceanarium odkryliśmy i podziwialiśmy świat podwodnych gadów żyjących miliony lat temu. Zajrzeliśmy do wraku galeona Solen, który nie jednego przyprawił o zawrót głowy.

Wspaniałą przygodę zakończyliśmy zabawą w parku linowym oraz zakupem pamiątek.

 

                                                                              Anna   Grzyb

 

FOLDER ZSSiO

JESTEŚMY NA FB

Archiwa