UWAGA KANDYDACI

XII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO

Kandydatów do publicznych szkół ponadgimnazjalnych na terenie Pomorza obejmuje rekrutacja elektroniczna pod adresem nabor-pomorze.edu.com.pl/Kandydat.

Kandydat wprowadza dane do systemu, w tym oceny i osiągnięcia odnotowane na świadectwie ukończenia gimnazjum i zaświadczeniu o szczegółowych wynikach egzaminu gimnazjalnego oraz określa preferencje wyboru szkół ( można wybrać trzy szkoły), zapoznając się z ofertą przedstawioną w systemie.

Po przejściu rekrutacji elektronicznej, należy:

  • Wydrukować wniosek z systemu i złożyć go w szkole pierwszego wyboru wraz z dokumentami określonymi w Regulaminie Rekrutacji.
  • Wykaz dokumentów i terminy określa Regulamin Komisji Rekrutacyjnej.

Regulamin Rekrutacji

W dniu 9 października nasze maluchy z klasy II b SP 75 wzięły po raz kolejny udział w Inauguracji Ogólnopolskiej Akcji Pola Nadziei na Pomorzu. Delegacja dzieci pod opieką p. Bożeny Dawszewskiej udała się do Domu Hospicyjnego im. św. Józefa w Sopocie, gdzie na hospicyjnym patio odbyło się uroczyste zasadzenie cebulek żonkili. Następnie maluchy obejrzały piękny występ Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Gdańskiego Jantar.

Dynamiczne charakterystyczne polskie tańce przeplatane autentycznymi folklorystycznymi tekstami bardzo spodobały się zgromadzonej publiczności. A potem było coś dla ciała czyli słodki poczęstunek. Powinniśmy uczyć dzieci już od najmłodszych lat ich życia nieść pomoc i dobro innym, aby później dobro do nich wróciło. Akcja Pola Nadziei przyciąga szczególnie tych, którym idea hospicjum i wsparcia hospicyjnego dla rodzin jest bliska sercu. Z zasadzonych cebulek żonkili wiosną zakwitną Pola Nadziei – przypominające, że życie ludzkie jest kruche i delikatne jak kwiat.

Opracowała: Bożena Dawszewska
Zdjęcia: Bożena Dawszewska, Dom Hospicyjny im. św. Józefa w Sopocie