Tradycyjnie już, w ostatnich dniach września,  zorganizowane były  w naszej szkole Dni Języków Obcych. W propozycjach  przygotowanych i realizowanych przez grono nauczycieli  –  językoznawców ZSSiO, wspomaganych przez wybranych uczniów, uczestniczyli licealiści, gimnazjaliści, a także  uczniowie podstawówki. Przeprowadzone  gry i konkursy, stały się okazją do dobrej zabawy, ale przede wszystkim promocji krajów i ludzi, którzy na co dzień władają innymi niż my językami.

Jak zwykle, prym wiodły stoiska anglo i rosyjsko – języczne.  Zwycięzcami  ćwiczeń, konkursów, quizów i gier okazali się w gruncie rzeczy wszyscy aktywni ich uczestnicy. Okazją do śmiechu stały się  łamańce językowe, które wyraźnie pokazały, że nie tylko Polacy, ale również Anglicy i Rosjanie mają swoje „chrząszcze ze Szczebrzeszyna”  i „stoły z powyłamywanymi nogami”. Niewątpliwego kolorytu i wiedzy przydały Dniom językowym spotkania z wyjątkowymi gośćmi – Amerykankami:  Stephanie Sloan i Janie Groesbeck oraz z Romualdem Koperskim – podróżnikiem , znawcą  i  „ambasadorem”  Rosji w Polsce.

Zaangażowanie uczestników szkolnego święta, miła  i kreatywna atmosfera kształcącej imprezy, o którą zadbali organizatorzy , z pewnością przyczynią się do popularyzacji języków obcych   wśród uczniów.  Kolejne dni z językami  obcymi w naszym zespole są niewątpliwie  cenionym uzupełnieniem szkolnej  dydaktyki języków angielskiego i rosyjskiego.  Tradycję należy zatem kultywować. Do zobaczenia za rok!

Gdańsk, 27 września 2016r.

Irena Demko