UWAGA KANDYDACI

XII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO

Kandydatów do publicznych szkół ponadgimnazjalnych na terenie Pomorza obejmuje rekrutacja elektroniczna pod adresem nabor-pomorze.edu.com.pl/Kandydat.

Kandydat wprowadza dane do systemu, w tym oceny i osiągnięcia odnotowane na świadectwie ukończenia gimnazjum i zaświadczeniu o szczegółowych wynikach egzaminu gimnazjalnego oraz określa preferencje wyboru szkół ( można wybrać trzy szkoły), zapoznając się z ofertą przedstawioną w systemie.

Po przejściu rekrutacji elektronicznej, należy:

  • Wydrukować wniosek z systemu i złożyć go w szkole pierwszego wyboru wraz z dokumentami określonymi w Regulaminie Rekrutacji.
  • Wykaz dokumentów i terminy określa Regulamin Komisji Rekrutacyjnej.

Regulamin Rekrutacji

18 grudnia uczniowie z klas O –III SP uczestniczyli w lekcji pt: „ Polskie symbole narodowe”. Zajęcia poprowadziła Pani Barbara Męczykowska z Instytutu Pamięci Narodowej. Uczniowie na początku zajęć obejrzeli animowany film pt” Polak mały”. Z filmu dzieci dowiedziały się: jak wygląda godło Polski, co symbolizują czerwień i biel, dlaczego Mazurek Dąbrowskiego jest wyjątkową pieśnią. .

W drugiej części zajęć dzieci rozwiązywały krzyżówkę oraz układały puzzle. Dzięki takim zajęciom zachęcamy dzieci do postrzegania historii jako interesującego i naturalnego elementu otaczającego świata.

Anna Grzyb