UWAGA KANDYDACI

XII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO

Kandydatów do publicznych szkół ponadgimnazjalnych na terenie Pomorza obejmuje rekrutacja elektroniczna pod adresem nabor-pomorze.edu.com.pl/Kandydat.

Kandydat wprowadza dane do systemu, w tym oceny i osiągnięcia odnotowane na świadectwie ukończenia gimnazjum i zaświadczeniu o szczegółowych wynikach egzaminu gimnazjalnego oraz określa preferencje wyboru szkół ( można wybrać trzy szkoły), zapoznając się z ofertą przedstawioną w systemie.

Po przejściu rekrutacji elektronicznej, należy:

  • Wydrukować wniosek z systemu i złożyć go w szkole pierwszego wyboru wraz z dokumentami określonymi w Regulaminie Rekrutacji.
  • Wykaz dokumentów i terminy określa Regulamin Komisji Rekrutacyjnej.

Regulamin Rekrutacji

We wtorek 15 listopada, w 100 rocznicę śmierci Henryka Sienkiewicza oraz  w ramach obchodów Roku Pisarza, „duża” biblioteka   zorganizowała akcję Szkolnego Czytania „Quo vadis”. Tego dnia Pani dyrektor Irena Adamowska odczytała podczas jednej z przerw przez szkolny radiowęzeł fragment powieści. Nauczyciele języka polskiego w klasach gimnazjalnych i licealnych rozpoczynali każda lekcję  czytając wybrane przez siebie rozdziały.

Dziękujemy bardzo społeczności szkolnej za wzięcie udziału w naszej wspólnej akcji i zachęcamy wszystkich do sięgnięcia nie tylko po „Quo vadis”, ale i inne utwory naszego Noblisty.