UWAGA KANDYDACI

XII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO

Kandydatów do publicznych szkół ponadgimnazjalnych na terenie Pomorza obejmuje rekrutacja elektroniczna pod adresem nabor-pomorze.edu.com.pl/Kandydat.

Kandydat wprowadza dane do systemu, w tym oceny i osiągnięcia odnotowane na świadectwie ukończenia gimnazjum i zaświadczeniu o szczegółowych wynikach egzaminu gimnazjalnego oraz określa preferencje wyboru szkół ( można wybrać trzy szkoły), zapoznając się z ofertą przedstawioną w systemie.

Po przejściu rekrutacji elektronicznej, należy:

  • Wydrukować wniosek z systemu i złożyć go w szkole pierwszego wyboru wraz z dokumentami określonymi w Regulaminie Rekrutacji.
  • Wykaz dokumentów i terminy określa Regulamin Komisji Rekrutacyjnej.

Regulamin Rekrutacji

W ostatnim tygodniu w dniach 11-17 września w ramach Gdańskiego Tygodnia Demokracji w ZSSiO odbyło się mnóstwo imprez: dwie Debaty na temat Demokracji ( gościł u nas p. Wojciech Książek, Wiceminister Edukacji oraz p. Artur Chomicz z IPN), wystawiono przedstawienie pt. „Morały w Bajkach Krasickiego”, konkursy historyczne dla szkoły podstawowej i gimnazjum. 12 września odbył się Dzień Samorządności, a 14 września Maraton Demokracji, który łączył zwinność fizyczną z wiedzą na temat Demokracji (zwyciężyła klasa 3b gimnazjum).

Podczas zajęć z wychowawcą uczniowie robili lapbooki na temat Demokracji. Ostatniego dnia uczniowie klas najmłodszych utworzyli w koszulkach barwy białej, czerwonej, żółtej i niebieskiej słowo DEMOKRACJA. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i filmu z tego wydarzenia na stronę FB Co piszczy w ZSSiO. 

Agnieszka Kościelska

Uczniowie Klasy III SMS przygotowali przedstawienie ludzkich cech w bajkach Ignacego Krasickiego.

Uczniowie klasy VII SMS przygotowywali plakat o demokracji oraz lapbooka.