UWAGA KANDYDACI

XII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO

Kandydatów do publicznych szkół ponadgimnazjalnych na terenie Pomorza obejmuje rekrutacja elektroniczna pod adresem nabor-pomorze.edu.com.pl/Kandydat.

Kandydat wprowadza dane do systemu, w tym oceny i osiągnięcia odnotowane na świadectwie ukończenia gimnazjum i zaświadczeniu o szczegółowych wynikach egzaminu gimnazjalnego oraz określa preferencje wyboru szkół ( można wybrać trzy szkoły), zapoznając się z ofertą przedstawioną w systemie.

Po przejściu rekrutacji elektronicznej, należy:

  • Wydrukować wniosek z systemu i złożyć go w szkole pierwszego wyboru wraz z dokumentami określonymi w Regulaminie Rekrutacji.
  • Wykaz dokumentów i terminy określa Regulamin Komisji Rekrutacyjnej.

Regulamin Rekrutacji

13 IX 2016 r. odbyły się wybory przewodniczącego SP75. Kandydaci przygotowali plakaty wyborcze, zaprezentowali swoje programy i propozycje, które były interesujące. Wystąpienia publiczne kandydatów budziły zainteresowanie wyborców. Słuchali ich z uwagą również wszyscy Dyrektorzy ZSSiO: Irena Adamowska, Ewa Leyk-Latowska, Maria Kasprowiak, Tomasz Dancewicz, Leszek Walczak , zaproszeni do pracy w poszczególnych komisjach wyborczych. Po zaprezentowaniu się kandydatów Opiekun SU -Wiesława Gawrońska objaśniła zasady głosowania.

Następnie  komisje wyborcze podzielone na poszczególne klasy, zgodnie z listami wyborczymi , wręczały uczniom karty do głosowania. Każdy przy swoim nazwisku  składał podpis potwierdzający odbiór karty, następnie przy nazwisku kandydata stawiał X i wrzucał kartę do urny.  Uczniowie uczyli się demokratycznych zachowań społecznych w działaniu.

127 UCZNIÓW KL.4-6 UPRAWNIONYCH DO GŁOSOWANIA  

108  WYDANO KART DO GŁOSOWANIA

108 GŁOSÓW WAŻNYCH

 

1.BRAUER ANASTAZJA KL.VB                       23 głosy

 

2.KUŹMIŃSKI PAWEŁ KL.IVB 19 głosów

 

3.MAKSIM TYMOTEUSZ KL.VA                    14 głosów

 

4.MOSAKOWSKA KORNELIA KL.VIB           22 głosy

 

5.PLEWNICKI JAN KL.IVB                               5 głosów

 

6.SETLAK MARCEL KL.VIA                             25 głosów

 

Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego został Marcel Setlak z kl.VIa , a zastępcą Anastazja Brauer z kl.Vb. Gratulujemy !!!

 

                                                                                         Przygotowała Wiesława Gawrońska