UWAGA – WAŻNE INFORMACJE DLA KANDYDATÓW XII LO

Kandydatów do publicznych szkół ponadpodstawowych na terenie Pomorza obejmuje

rekrutacja elektroniczna na stronie:

nabor-pomorze.edu.com.pl/Kandydat

REKRUTACJA  JEST MOŻLIWA W TERMINIE

 od 15 czerwca do 22 czerwca 2020r. do godz. 15.00

Terminy obowiązkowych testów sportowych zawarte są w regulaminie rekrutacji XII LO , który znajduje się na stronie szkoły.

Kandydat  zakłada konto i wprowadza dane do systemu, w tym określa preferencje wyboru szkół, oddziałów.

Do obowiązków  Kandydata należy wprowadzenie ocen i osiągnięć odnotowanych na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej i zaświadczeniu o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty.

Istnieje możliwość złożenia wniosku wyłącznie drogą elektroniczną pod warunkiem podpisania go poprzez Profil Zaufany  systemu  e-PUAP  Rodzica lub Opiekuna Kandydata.

W sobotę 16 września 2017 roku w Gdyni miała miejsce impreza charytatywna The Color Run. Trasa biegu prowadziła wzdłuż bulwaru nadmorskiego i Skweru Kościuszki. The Color Run jest biegiem, w którym nie ma ograniczeń wiekowych, nie obowiązuje pomiar czasu, a uczestnicy rywalizują jedynie o to, kto dotrze do mety bardziej pokolorowany. Każdy bez wyjątku jest tu zwycięzcą. Tegoroczny The Color Run był wyjątkowy również z tego względu, że w najszczęśliwszych 5 km na świecie wzięli udział podopieczni Fundacji Pomorskie Hospicjum dla Dzieci, którym pomagają nasi wolontariusze – nie mogło więc nas tam zabraknąć.

W sobotę rano wolontariusze ZSSiO udali się do Gdyni na Skwer Kościuszki, gdzie przejęli przydzielone im obowiązki. Do naszych zadań należało witanie biegaczy na mecie i wręczanie im medali oraz wody. Przygotowaliśmy więc wcześniej stanowiska z wodą i z medalami i czekaliśmy na rozpoczęcie biegu. Pierwszy medalista przybiegł po kwadransie, został powitany przez wolontariuszy z ogromnym entuzjazmem. Jak się później okazało nasi uczniowie tak samo entuzjastycznie witali na mecie wszystkich, robiąc przy wręczaniu medali prawdziwe show – przybijając piątki, skacząc, dopingując – każdy z uczestników mógł się poczuć jak zwycięzca. A dla zmęczonych mieliśmy oczywiście wodę. Gdy udekorowaliśmy już wszystkich biegaczy – blisko 2500 osób, to sami zostaliśmy obsypani kolorowym proszkiem i wzięliśmy udział w happeningu przy scenie. Była wspólna zabawa, malowanie buziek i oczywiście zbiórka dla hospicjum. Wszystkim naszym wolontariuszom, a w akcji udział wzięli :

Wojak Zuzanna 7 d
Mosakowska Kornelia 7 d
Wasiluk Patrycja 7 d
Agata Szymerkowska 7 a
Zuzanna Szymerowska 7a
Antoni Bartoszewicz 7a
Natalia Bilińska 7a
Martyna Konefke 7a
Oliwer Podgórski 7a
Nicola Granica 3b gim
Joanna Hildebrand 3 b gim

serdecznie dziękujemy.

Elżbieta Krawczykiewicz i Katarzyna Zęgota

FOLDER ZSSiO

JESTEŚMY NA FB

Archiwa