UWAGA !!!

OD 1 CZERWCA 2019 ZMIENIŁ SIĘ NR TELEFONU SZKOŁY

(58) 717 10 27

(58) 719 43 16

(58) 719 54 23

INTERNAT ( 58) 719 19 53

 


 

UWAGA KANDYDACI

XII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO

Kandydatów do publicznych szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych na terenie Pomorza obejmuje rekrutacja elektroniczna pod adresem nabor-pomorze.edu.com.pl/Kandydat.

Kandydat wprowadza dane do systemu, w tym oceny i osiągnięcia odnotowane na świadectwie ukończenia gimnazjum i zaświadczeniu o szczegółowych wynikach egzaminu gimnazjalnego lub ukończenia szkoły podstawowej i wyników testu ósmoklasisty ,określa preferencje wyboru szkół, zapoznając się z ofertą przedstawioną w systemie.

Po przejściu rekrutacji elektronicznej, należy:

- Wydrukować wniosek z systemu i złożyć go w szkole pierwszego wyboru wraz z dokumentami określonymi w Regulaminie Rekrutacji z zachowaniem wskazanych terminów.

- Wykaz dokumentów i terminy określa Regulamin Komisji Rekrutacyjnej.

- Przy logowaniu należy pamiętać o dwutorowości , dostępny jest osobny panel dla uczniów kończących  gimnazjum i uczniów kończących  ósmą klasę szkoły podstawowej

Regulamin Rekrutacji 2019/2020

Uczniowie Zespołu Szkół Sportowych i Ogólnokształcących w Gdańsku kl.8c pod kierunkiem nauczyciela historii – Marioli Treder, podczas zajęć terenowych nt.”Miejsca pamięci, cisi bohaterowie”, oddali hołd Antoniemu “Tolkowi” Browarczykowi, który był jedną z pierwszych ofiar, oraz wszystkim bohaterom tych dramatycznych zdarzeń przy pomniku “Ofiarom Stanu Wojennego” ( II sem.2019 r.).

Jesteśmy przekonani, że pamiętać o tym należy zawsze, nie tylko w rocznicowych dniach wydarzenia. Antoni Browarczyk, 20- latek, kochał sport i był wielkim fanem piłki nożnej. Zginął 17 grudnia 1981 r.

Na zdjęciach m.in. :
– ucz. 8c z wych. klasy przed pomnikiem.,
– w miejscu pamięci narodowej,
– tablica/ epitafium,
– zapalenie znicza.

Tekst i zdjęcia : Mariola Treder