Szanowni Państwo

W związku z zaistniałą sytuacją w naszym kraju zostają zawieszone zajęcia na 2 tygodnie (od 12 marca 2020 roku do 25 marca 2020 roku). To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

 • 12 i 13 marca to dni, w których w szkole nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie działania opiekuńcze (ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne);
 • od 12 marca br. uczniowie liceum nie przychodzą do szkół;
 • od poniedziałku, 16 marca br. uczniowie nie przychodzą do szkoły. Nauczyciele pozostają w gotowości do pracy. Przygotowują materiały dydaktyczne do samodzielnej pracy uczniów w domu (poprzez GPE, mailing do rodziców, a w przypadku uczniów starszych wysyłanie materiałów bezpośrednio do młodzieży). Ministerstwo Edukacji Narodowej przekaże informacje dotyczące e-materiałów, z których mogą korzystać uczniowie i nauczyciele;
 • na bieżąco będą przekazywane do Państwa informacje poprzez dziennik elektroniczny -GPE, stronę internetową szkoły, facebook).
 • Proszę zachęcać dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Dodatkowo oprócz przygotowanych przez nauczycieli materiałów Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępni szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
 • jeśli mają Państwo dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Państwu zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej ZUS;
 • Proszę przekazać osobom, które będą opiekować się Państwa dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
 • Proszę rygorystycznie przestrzegać w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których Państwo przebywacie i śledzić na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

Z poważaniem dyrektor ZSSiO

Irena Adamowska


 

Uwaga Rodzice proszę o zapoznanie się z poniższym komunikatem dot. monitoringu wizyjnego w naszej szkole.

ZAŁĄCZNIK

 


UWAGA !!!

OD 1 CZERWCA 2019 ZMIENIŁ SIĘ NR TELEFONU SZKOŁY

(58) 717 10 27

(58) 719 43 16

(58) 719 54 23

INTERNAT ( 58) 719 19 53

 


 

Miesięczne archiwum: Listopad 2018

Blisko 600 szkół z całej Polski wzięło udział w VI edycji konkursu „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”, wśród nich i nasza szkoła.

Patronaty honorowe nad konkursem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ośrodek Rozwoju Edukacji. Partnerami projektu są: NSZZ Solidarność oraz Instytut Pamięci Narodowej. Sponsorem etapu szkolnego jest Węglokoks S.A. Patronaty medialne nad VI edycją objęło: TVP Historia, Polska Press Grupa, Onet.pl i Radio Gdańsk.

Agnieszka Kościelka

Uczniowie z klas O – III SP wzięli udział w konkursie pt. „ Odblaskowa bombka”. Dzieci tworzyły swoją  własną bombkę przy wykorzystaniu materiałów dostarczonych przez organizatorów konkursu. Bombki, które wykonały nasze maluchy będą zaprezentowane na wystawie w Galerii Bałtyckiej. Wszystkie nadesłane prace będzie można obejrzeć w czasie Gdańskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego na Targu Węglowym w Gdańsku.

Czytaj dalej

W piątek 30.11.2018 r. o godzinie 9.00 odbędzie się w naszej szkole następna impreza z cyklu obchodów 100 Lat Odzyskania Niepodległości.
Delegacje klas 4 – 7 SP wezmą udział w biegu przełajowym po okolicznym Osiedlu Żabianka.
Zawodnicy będą mieli za zadanie odnaleźć – wg mapy osiedla – 6 stanowisk, na których będą odpowiadać na pytania z historii Polski.
Z okazji obchodów 100 -ej rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę
w naszej szkole w dniu 29.2018 r. o godzinie 12.50 na hali sportowej odbędzie się uroczyste odtańczenie POLONEZA.
Zapraszamy Uczniów, Rodziców i Grono Pedagogiczne

Uczniowie XII LO wraz z opiekunem Samorządu Uczniowskiego Danutą Krysiewicz – Urbanowską już po raz 16 wzięli udział w Paradzie Niepodległości i przeszli ulicami miasta pod pomnik Jana III Sobieskiego a następnie na Długi Targ do wspólnego historycznego zdjęcia Gdańszczan.

Czytaj dalej

26 listopada uczniowie z klas młodszych O – III obchodzili – Dzień Pluszowego Misia. Dzieci przyniosły w tym dniu swoje ukochane misie, a podczas  zajęć zapoznały się  z historią  Pluszowego Misia, wyglądem i warunkami życia niedźwiedzi oraz  sylwetkami  misiów – Misia Uszatka, Kubusia Puchatka, Misia  Coralgola i misia Yogi. Dzieci  oglądały gazetki, wystawki maskotek i książek o misiach i niedźwiedziach oraz filmy o misiu.  Na zakończenie każdy uczeń wykonał pracę plastyczną – pt. „ Miś”. Piękne prace ozdobiły sale lekcyjne oraz korytarz szkolny.

Czytaj dalej

Od początku roku szkolnego minęło już dość czasu, by część naszych uczniów zaczęła borykać się z brakami w nauce. W jaki sposób możemy skutecznie wspierać ich w nadrabianiu materiału i przeciwdziałać spowodowanym zaległościami wagarom?

Czytaj dalej

Uczniowie Zespołu Szkół Sportowych i Ogólnokształcących w Gdańsku na IX Pomorskiej Młodzieżowej Sesji Krajoznawczej ( 06.11.2018 r., MIIW ). Gratulujemy Izabeli Durlik z kl.3a Gim.nr15 i Mateuszowi Skrzypkowskiemu z kl.8c SP nr 75, przygotowanych przez nauczyciela historii – Mariolę Treder. W sesji brali udział uczniowie ze szkół ( SP, Gim. ) woj.pomorskiego i woj.kujawsko – pomorskiego, nauczyciele, rodzice, dr Monika Kończyk -Pomorski Kurator Oświaty, Stanisław Sikora- Prezes Oddziału Gdańskiego PTTK, przedstawiciele : władz samorządowych, MIIW, mediów, działacze PTTK.

Czytaj dalej

piątek  23 listopada  2018 r. uczniowie z klas młodszych SP  spotykali się na kolejnych  wykładach,  w ramach projektu PAD – Polskiej Akademii Dzieci na Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu.

Pierwszy wykład pt: „ Tenis – moja pasja” przygotowała i zaprezentowała Antosia Kostrzewa uczennica 3 klasy .  Antosia opowiedziała nam o swojej pasji jaką jest tenis ziemny oraz dlaczego musimy się ruszać  i co nam dają ćwiczenia fizyczne.

Czytaj dalej

Poniedziałek:

 • Krupnik na żołądkach 300 g (7,9)
 • Gulasz wieprzowy z warzywami 120g
 • Makaron kokardki 200g (3,7)
 • Ogórek konserwowy z porą 100g
 • Woda z cytryną 200 g

Czytaj dalej

W ZSSiO odbywało się wiele imprez dla Niepodległej, uczniowie kl. VII c , VII a, VII d, pisali życzenia dla Ojczyzny z okazji jej święta. Natomiast ucz. kl. VII c Wojciech Goć odebrał nagrodę stypendium naukowe. Brawo! To wszystko dla Niepodległej.
Ucz. kl. VII c wraz z Rodzicami i wychowawcą.

Czytaj dalej

„Samotność nie jest naszym przeznaczeniem, a samych siebie poznajemy tylko wtedy, kiedy możemy się przejrzeć w oczach innych ludzi”

(Paulo Coelho)

Zbliża się czas zakończenia zajęć dla rodziców w ramach programu „Szkoła dla rodziców część1”. W związku z tym chciałyśmy serdecznie J podziękować wszystkim z Państwa, którzy swoją obecnością ubogacili nasze zajęcia. Dziękujemy za to, że wnosiliście dawkę humoru i dystansu do siebie. Różnice światopoglądowe były wśród nas, ale wydaje się, że każdy czuł się dobrze. Z ciekawością przeczytałyśmy ankiety, w których wyraziliście Państwo swoje spostrzeżenia nt. zajęć. Najbardziej podobało nam się to, że napisaliście o śmiechu podczas zajęć, o uśmiechniętych ludziach, których poznaliście w trakcie spotkań oraz o tym, że mogliście rozmawiać o sytuacjach problematycznych w zaufaniu, ale także usłyszeć kilka anegdot. Widziałyśmy, że otwieraliście się w scenkach i mieliście zapał do ćwiczeń i pracy. Czas minął nam bardzo szybko! Dużo nauczyliśmy się również od Państwa. Było nam bardzo miło móc poznać Was i Wasze dzieci.

Alicja Kokorzycka i Agnieszka Wałęsa.