Miesięczne archiwum: Listopad 2018

Blisko 600 szkół z całej Polski wzięło udział w VI edycji konkursu „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”, wśród nich i nasza szkoła.

Patronaty honorowe nad konkursem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ośrodek Rozwoju Edukacji. Partnerami projektu są: NSZZ Solidarność oraz Instytut Pamięci Narodowej. Sponsorem etapu szkolnego jest Węglokoks S.A. Patronaty medialne nad VI edycją objęło: TVP Historia, Polska Press Grupa, Onet.pl i Radio Gdańsk.

Agnieszka Kościelka

Uczniowie z klas O – III SP wzięli udział w konkursie pt. „ Odblaskowa bombka”. Dzieci tworzyły swoją  własną bombkę przy wykorzystaniu materiałów dostarczonych przez organizatorów konkursu. Bombki, które wykonały nasze maluchy będą zaprezentowane na wystawie w Galerii Bałtyckiej. Wszystkie nadesłane prace będzie można obejrzeć w czasie Gdańskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego na Targu Węglowym w Gdańsku.

Czytaj dalej

W piątek 30.11.2018 r. o godzinie 9.00 odbędzie się w naszej szkole następna impreza z cyklu obchodów 100 Lat Odzyskania Niepodległości.
Delegacje klas 4 – 7 SP wezmą udział w biegu przełajowym po okolicznym Osiedlu Żabianka.
Zawodnicy będą mieli za zadanie odnaleźć – wg mapy osiedla – 6 stanowisk, na których będą odpowiadać na pytania z historii Polski.
Z okazji obchodów 100 -ej rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę
w naszej szkole w dniu 29.2018 r. o godzinie 12.50 na hali sportowej odbędzie się uroczyste odtańczenie POLONEZA.
Zapraszamy Uczniów, Rodziców i Grono Pedagogiczne

Uczniowie XII LO wraz z opiekunem Samorządu Uczniowskiego Danutą Krysiewicz – Urbanowską już po raz 16 wzięli udział w Paradzie Niepodległości i przeszli ulicami miasta pod pomnik Jana III Sobieskiego a następnie na Długi Targ do wspólnego historycznego zdjęcia Gdańszczan.

Czytaj dalej

26 listopada uczniowie z klas młodszych O – III obchodzili – Dzień Pluszowego Misia. Dzieci przyniosły w tym dniu swoje ukochane misie, a podczas  zajęć zapoznały się  z historią  Pluszowego Misia, wyglądem i warunkami życia niedźwiedzi oraz  sylwetkami  misiów – Misia Uszatka, Kubusia Puchatka, Misia  Coralgola i misia Yogi. Dzieci  oglądały gazetki, wystawki maskotek i książek o misiach i niedźwiedziach oraz filmy o misiu.  Na zakończenie każdy uczeń wykonał pracę plastyczną – pt. „ Miś”. Piękne prace ozdobiły sale lekcyjne oraz korytarz szkolny.

Czytaj dalej

Od początku roku szkolnego minęło już dość czasu, by część naszych uczniów zaczęła borykać się z brakami w nauce. W jaki sposób możemy skutecznie wspierać ich w nadrabianiu materiału i przeciwdziałać spowodowanym zaległościami wagarom?

Czytaj dalej

Uczniowie Zespołu Szkół Sportowych i Ogólnokształcących w Gdańsku na IX Pomorskiej Młodzieżowej Sesji Krajoznawczej ( 06.11.2018 r., MIIW ). Gratulujemy Izabeli Durlik z kl.3a Gim.nr15 i Mateuszowi Skrzypkowskiemu z kl.8c SP nr 75, przygotowanych przez nauczyciela historii – Mariolę Treder. W sesji brali udział uczniowie ze szkół ( SP, Gim. ) woj.pomorskiego i woj.kujawsko – pomorskiego, nauczyciele, rodzice, dr Monika Kończyk -Pomorski Kurator Oświaty, Stanisław Sikora- Prezes Oddziału Gdańskiego PTTK, przedstawiciele : władz samorządowych, MIIW, mediów, działacze PTTK.

Czytaj dalej

piątek  23 listopada  2018 r. uczniowie z klas młodszych SP  spotykali się na kolejnych  wykładach,  w ramach projektu PAD – Polskiej Akademii Dzieci na Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu.

Pierwszy wykład pt: „ Tenis – moja pasja” przygotowała i zaprezentowała Antosia Kostrzewa uczennica 3 klasy .  Antosia opowiedziała nam o swojej pasji jaką jest tenis ziemny oraz dlaczego musimy się ruszać  i co nam dają ćwiczenia fizyczne.

Czytaj dalej

Poniedziałek:

  • Krupnik na żołądkach 300 g (7,9)
  • Gulasz wieprzowy z warzywami 120g
  • Makaron kokardki 200g (3,7)
  • Ogórek konserwowy z porą 100g
  • Woda z cytryną 200 g

Czytaj dalej

W ZSSiO odbywało się wiele imprez dla Niepodległej, uczniowie kl. VII c , VII a, VII d, pisali życzenia dla Ojczyzny z okazji jej święta. Natomiast ucz. kl. VII c Wojciech Goć odebrał nagrodę stypendium naukowe. Brawo! To wszystko dla Niepodległej.
Ucz. kl. VII c wraz z Rodzicami i wychowawcą.

Czytaj dalej

„Samotność nie jest naszym przeznaczeniem, a samych siebie poznajemy tylko wtedy, kiedy możemy się przejrzeć w oczach innych ludzi”

(Paulo Coelho)

Zbliża się czas zakończenia zajęć dla rodziców w ramach programu „Szkoła dla rodziców część1”. W związku z tym chciałyśmy serdecznie J podziękować wszystkim z Państwa, którzy swoją obecnością ubogacili nasze zajęcia. Dziękujemy za to, że wnosiliście dawkę humoru i dystansu do siebie. Różnice światopoglądowe były wśród nas, ale wydaje się, że każdy czuł się dobrze. Z ciekawością przeczytałyśmy ankiety, w których wyraziliście Państwo swoje spostrzeżenia nt. zajęć. Najbardziej podobało nam się to, że napisaliście o śmiechu podczas zajęć, o uśmiechniętych ludziach, których poznaliście w trakcie spotkań oraz o tym, że mogliście rozmawiać o sytuacjach problematycznych w zaufaniu, ale także usłyszeć kilka anegdot. Widziałyśmy, że otwieraliście się w scenkach i mieliście zapał do ćwiczeń i pracy. Czas minął nam bardzo szybko! Dużo nauczyliśmy się również od Państwa. Było nam bardzo miło móc poznać Was i Wasze dzieci.

Alicja Kokorzycka i Agnieszka Wałęsa.

Dzięki zaangażowaniu UCZNIÓW i RODZICÓW naszej szkoły w projekcie,, Serce od Serca” udało się uszyć 26 poduszek dla pacjentek z mastektomii. Szczególne podziękowania dla:
Julii Zwary (kl. Va)
Łukasza Plichty (kl.VIIIc)
Szymona Szulca (kl.VIIIc)
Kacpra Banaszewskiego (kl.VIa)
Mateusza Bieńkowskiego (kl.Va)
Jerzego Marciniaka (kl.Va)
Jakuba Marciniaka (kl.Va)
Zuzanny Rajkowskiej (Va)

Czytaj dalej

Kolejny pracowity weekend za nami😁. Tym razem zawitaliśmy do Kościerzyny na Grand Prix Pomorza.
Naszą szkołę reprezentowało 21 zawodników. Z dorobkiem 16 medali ( 5 złotych, 3 srebrnych, 8 brązowych), 40 rekordami życiowymi zajęliśmy w klasyfikacji końcowej wysokie 5 miejsce.👏👏👏

Czytaj dalej

ZOSTAŃ MIKOŁAJEM dla podopiecznych Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą Oddział w Gdańsku.

W tym wyjątkowym czasie podaruj dzieciom chorym na mukowiscydozę prezent, który wywoła uśmiech na ich twarzy.

Czytaj dalej