Miesięczne archiwum: Grudzień 2018

2 Rekordy Okręgu, worek medali i mnóstwo dobrych wyników – to dorobek naszej ekipy przywieziony ze Szczecina z Otylia Swim Cup, zawodów, które odbyły się na pływalni 50 metrowej w dniach 08-09.12.2018. W tych prestiżowych zawodach, bardzo silnie obsadzonych, stojących na bardzo wysokim poziomie i organizacyjnym i sportowym brało udział ponad 800 zawodników z 45 klubów z Polski i Ukrainy.

Czytaj dalej

Kolejny raz nasi pływacy spisali się na medal biorąc udział w akcji ZOSTAŃ MIKOŁAJEM dla podopiecznych Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą. Udało się zebrać słodycze, puzzle, gry, książki, pluszaki i środki medyczne.
Dziękujemy za zaangażowanie.
Jesteście super!

Czytaj dalej

W dniach 1-2.12.2018  część naszych pływaków godnie reprezentowała naszą Szkołę w Ogólnopolskich Zawodach o Puchar Prezydenta Miasta Gdańska. W zawodach tych udział wzięło prawie 220 zawodników z 20 klubów.  Drużynowo zajęliśmy wysokie II miejsce.

W klasyfikacji generalnej indywidualnej ( za sumę 3 najlepszych wyników wg tabeli wielobojowej FINA 2018) wśród dziewcząt 12 letnich I miejsce zajęła Aleksandra Szargiej, a II miejsce Agnieszka Rudomina.

Czytaj dalej

W dniach 1-2.12.2018 pływacy z 5 klasy startowali w zawodach pływackich SG Neukölln Trophy w Berlinie. Na pływalni olimpijskiej padło wiele rekordów życiowych. Zawodnicy byli pod dużym wrażeniem pływalni, która mieści się pod ziemią. Dla wszystkich startujących należą się duże brawa, była to duża przygoda. Medale zdobyli:

Czytaj dalej

Depresje, nerwice, stany lekowe mogą dotknąć każdego. Co zrobić, gdy choruje dusza?

Zanim skończycie to czytać, co najmniej sześć osób na świecie odbierze sobie życie, tymi wstrząsającymi słowami Lady Gaga rozpoczęła esej o swojej walce o zdrowie psychiczne. Artystka od lat zmaga się z depresją i stanami lękowymi. Selena Gomez właśnie wyszła ze szpitala psychiatrycznego, dokąd zawiozła ja rodzina, gdy gwiazda dostała silnego ataku paniki. Problemy ze zdrowiem psychicznym  dotykają coraz więcej osób. Dobrze więc, że sławni mówią o nich głośno.

Czytaj dalej

Uprzejmie przypominam, że Gdańskie Centrum Profilaktyki Uzależnień prowadzi cyklicznie program dla młodzieży 13-19 lat, która eksperymentuje z substancjami psychoaktywnymi. Program obejmuje 3 popołudniowe warsztaty. Poprzedza je konsultacja rodzica z pracownikiem GCPU. Program jest dla eksperymentujących a nie dla uzależnionych.

Zapisy pod nr 58 320-44-04 w godzinach 8-14

Bycie w sieci jest dla polskich dzieci tak naturalne jak oddychanie. Nie znaczy to jednak wcale, że maja biegłość w poruszaniu się po Internecie. Nie potrafią korzystać z jego zasobów, wyszukiwać informacji, weryfikować ich.

Czytaj dalej

Szanowni Państwo!

Ruszają zapisy i konsultacje dla programu „ Szkoła dla rodziców”. Zapraszamy wszystkich rodziców, którzy chcą nauczyć się jak skuteczniej komunikować się z dzieckiem, jak rozumieć siebie i dziecko oraz jak wykorzystać tę wiedzę do budowania lepszych relacji w rodzinie.

Czytaj dalej

Drodzy Rodzice. Bardzo prosimy o nie dokonywanie wpłat za obiady na poczet stycznia 2019 r. w miesiącu grudniu 2018 r.

5 grudnia 2018 r. dzieci z klas 0-III ZSSiO i ZSMS uczestniczyły w niesamowitej lekcji z ptakami drapieżnymi. Uczniowie zapoznali się z budową ptaków, miejscem ich zamieszkania oraz trybem życia. Wielkie wrażenie na uczniach jak i nauczycielach zrobiły przelatujące nad głowami ptaki oraz możliwość pozowania do zdjęcia z sową Fioną na ramieniu.

Czytaj dalej

Alexander Rajski uczeń klasy 1B SP tanecznym krokiem podbija pomorskie parkiety !

25 listopada 2018 r. Alexander zdobył 1 miejsce w kategorii do lat 7 klasa H oraz 4 miejsce w kategorii do lat 7 OPEN w Mistrzostwach Województwa Pomorskiego FTS/VIII Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Sportowego o Puchar Burmistrza Żukowa.

2 grudnia 2018 r. Alexander zdobył 1 miejsce w kategorii do lat 7 H oraz zdobył wyższą klasę taneczną w Mistrzostwach Województwa Pomorskiego FTS/III Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Sportowego o Puchar Burmistrza Miasta Wejherowa.

Czytaj dalej

Poniedziałek:

  • Zupa pomidorowa z makaronem 300g (1,3,9)
  • Pieczeń z marchewką w sosie 120g (1)
  • Kasza 220g
  • Surówka z selera z rodzynkami 100g
  • Kompot 200ml

Czytaj dalej

W dniu 30.11.2018 odbyła się sportowa impreza z Okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. uczestnikami byli uczniowie klas 4 – 7 szkoły podstawowej 75. Sędziowali i pomagali w realizacji zawodów lekkoatleci gimnazjum i liceum naszej szkoły. Wyróżnione drużyny, które najszybciej pokonały trasę to “Wyjście awaryjne” w składzie Uleryk Hania, Leszczyński Kuba, Ceremus Marcin i Maja Zakrzewska.

Czytaj dalej

29 listopada w naszej szkole dla uczczenia 100 rocznicy odzyskania niepodległości reprezentanci wszystkich klas, od oddziału przedszkolnego “0” po trzecie klasy LO, uroczyście odtańczyli reprezentacyjny taniec narodowy jakim jest POLONEZ.
Pokaz przygotowany przez Alicję Szczepańską i Małgorzatę Lewandowicz.
Poniżej fotorelacja wykonana przez Panią Barbarę Panek, zachęcam do obejrzenia.

Czytaj dalej

Wszystkie działania dzieci i nauczycieli z klasy “0” i ze świetlicy klas I-III dotyczące rocznicy 100-lecia odzyskania Niepodległości były związane z międzynarodowym projektem edukacyjnym “Piękna nasza Polska cała”.
Dzieci w ramach projektu:

Czytaj dalej