Miesięczne archiwum: Styczeń 2019

ULOTKA INFORMACYJNA DLA MŁODZIEŻY

Poniższe wskazówki pozwolą Ci nie tylko uniknąć FOMO i innych problemów, ale też sprawić, ze po prostu poczujesz się lepiej:

Czytaj dalej

(ULOTKA INFORMACYJNA DLA RODZICÓW I OPIEKUNÓW)

  1. Ustawicznie, regularnie dbaj o swoją więź z dzieckiem i więzi rodzinne, dbaj o poczucie bliskości i przynależności w waszej rodzinie. Pamiętaj, że nawet zbuntowane nastolatki dążące do niezależności też potrzebują uwagi, miłości i akceptacji rodziców.

Czytaj dalej

Dlaczego tak trudno oderwać nastolatki od ich telefonów komórkowych? Czemu zerkają na ekrany smatfonów podczas obiadu, lekcji w szkole czy ważnych uroczystości? Dlaczego coraz większą cześć ich życia towarzyskiego i osobistego realizuje się w sieci? Może za to odpowiadać tzw. syndrom FOMO.

Czytaj dalej

28 stycznia odbyły się uroczyste obchody Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu przy Pomniku Kindertransportów w Gdańsku. W uroczystościach udział wzięły władze Gdańska, Gmina Wyznaniowa Żydowska w Gdańsku oraz nasi uczniowie.

Agnieszka Kościelska

Czytaj dalej

W niedzielę  27 stycznia nasi pływacy  bardzo dobrze rozpoczęli tegoroczną rywalizację w Lidze Województwa Pomorskiego Dzieci 10-11 letnich w Pływaniu.

Po pierwszej rundzie która odbyła się w Słupsku  drużynowo uplasowaliśmy się na 1 miejscu .

Nasi medaliści:

Czytaj dalej

Poniedziałek:

  • Zupa barszcz czerwony 300g (7,9)
  • Klopsiki w sosie chrzanowym 120g (1,3,7)
  • Ryż 220g
  • Marchewka mini
  • Ogórek kiszony
  • Kompot 200ml

Czytaj dalej

Zdarza się, że dostrzegając różne niepokojące sygnały w zachowaniu dziecka, składamy to na karp trudnego okresu dorastania, czasowej niedyspozycji, trudności charakteru oddziedziczonego po bliższych lub dalszych krewnych. Znajdując coraz to nowe wytłumaczenia dla danego stanu rzeczy, uspokajamy się i czekamy na rozwój wypadków.

Czytaj dalej

Płatność za obiady w miesiącu lutym 2019 r. wynosi 43,00zł (10*4,30zł=43,00zł). Termin płatności do 10.02.2019r.

Dnia 21.01.19 najmłodsi uczniowie naszej szkoły obchodzili Dzień Babci i Dziadka.Punktualnie o godzinie 14.00 dla licznie przybyłych gości przedstawili piękny program artystyczny.Po zakończeniu występu dzieci wraz z dziadkami udali się do swojej sali na słodki poczęstunek oraz wręczenie własnoręcznie wykonanych upominków.

Dnia 18 stycznia 2019 roku w świetlicy,zostały wręczone dyplomy i nagrody uczniom z klas 1,2,3 za wykonanie orginalnych masek karnawałowych.Konkurs miał przybliżyć zwyczaje karnawałowe w Europie i na świecie. Rozwijać wyobraźnię plastyczną i zdolności manualne.

Czytaj dalej

Z serca płynące…… dla Pana Prezydenta Pawła Adamowicza. [*]

Kocham mocno Babcię, Dziadka

To nie żarty moi mili
Dzisiaj im życzenia składam
By sto latek jeszcze żyli.