UWAGA – WAŻNE INFORMACJE DLA KANDYDATÓW XII LO

Kandydatów do publicznych szkół ponadpodstawowych na terenie Pomorza obejmuje

rekrutacja elektroniczna na stronie:

nabor-pomorze.edu.com.pl/Kandydat

REKRUTACJA  JEST MOŻLIWA W TERMINIE

 od 15 czerwca do 22 czerwca 2020r. do godz. 15.00

Terminy obowiązkowych testów sportowych zawarte są w regulaminie rekrutacji XII LO , który znajduje się na stronie szkoły.

Kandydat  zakłada konto i wprowadza dane do systemu, w tym określa preferencje wyboru szkół, oddziałów.

Do obowiązków  Kandydata należy wprowadzenie ocen i osiągnięć odnotowanych na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej i zaświadczeniu o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty.

Istnieje możliwość złożenia wniosku wyłącznie drogą elektroniczną pod warunkiem podpisania go poprzez Profil Zaufany  systemu  e-PUAP  Rodzica lub Opiekuna Kandydata.

W niedzielę – 13 stycznia 2019 roku w całej Polsce odbył się 27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Orkiestra od wielu lat gra również w naszej szkole. W tym dniu, w godz.11.00-14.00, na parterze szkoły miały miejsce imprezy towarzyszące zbiórce. Zorganizowane zostały również przez trenerów i dzieci pokazy gimnastyczne oraz zajęcia na basenie dla gości.

Cały czas trwała loteria fantowa. Było też wiele atrakcji dla najmłodszych – mieli swój kącik zabaw, malowanie twarzy i kolorowe tory przeszkód. Dla zainteresowanych były również przygotowane przez nauczycieli i dzieci gry i zabawy językowe. Goście mogli także spróbować smakołyków w słodkiej kawiarence. W czasie trwania imprezy wolontariusze z puszkami kwestowali na rzecz WOŚP. O godzinie 9:00 miała także miejsce odprawa wolontariuszy 27 finału WOŚP. 32 wolontariuszy odebrało pakiety oraz przygotowany przez szkołę prowiant na drogę. Uczniowie naszych szkół kwestowali na ulicach Gdańska do późnych godzin wieczornych. Spotykali się z serdecznym przyjęciem i ogromną życzliwością ludzi, których w tym dniu miał jednoczyć jeden cel – pomoc dzieciom.

W trakcie 27 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nasi uczniowie wolontariusze zebrali wspólnie do puszek kwotę 25 929,26 zł !!!

Wszystkim   wolontariuszom, Dyrekcji, nauczycielom i trenerom  którzy wsparli akcję serdecznie dziękujemy! Dziękujemy również wszystkim rodzicom i sympatykom naszej szkoły za pomoc i datki wrzucane do puszek.

Z ogromnym żalem i smutkiem przyjęliśmy informację o tragicznych wydarzeniach jakie rozegrały się w Gdańsku, w trakcie wieczornego finału WOŚP. Śmierć prezydenta miasta ś.p. Pana Pawła Adamowicza, człowieka tak mocno zaangażowanego w WOŚP, kładzie się cieniem na tym pełnym radości i dobrej woli wydarzeniu. Finał WOŚP z pewnością  już nigdy nie będzie taki sam, ale mamy nadzieję, że nadal razem będziemy się spotykać, aby nieść pomoc potrzebującym.

 

Opiekunowie szkolnego wolontariatu:

Elżbieta Krawczykiewicz, Katarzyna Zęgota

FOLDER ZSSiO

JESTEŚMY NA FB

Archiwa