Uwaga Rodzice proszę o zapoznanie się z poniższym komunikatem dot. monitoringu wizyjnego w naszej szkole.

ZAŁĄCZNIK

 


UWAGA !!!

OD 1 CZERWCA 2019 ZMIENIŁ SIĘ NR TELEFONU SZKOŁY

(58) 717 10 27

(58) 719 43 16

(58) 719 54 23

INTERNAT ( 58) 719 19 53

 


 

W niedzielę – 13 stycznia 2019 roku w całej Polsce odbył się 27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Orkiestra od wielu lat gra również w naszej szkole. W tym dniu, w godz.11.00-14.00, na parterze szkoły miały miejsce imprezy towarzyszące zbiórce. Zorganizowane zostały również przez trenerów i dzieci pokazy gimnastyczne oraz zajęcia na basenie dla gości.

Cały czas trwała loteria fantowa. Było też wiele atrakcji dla najmłodszych – mieli swój kącik zabaw, malowanie twarzy i kolorowe tory przeszkód. Dla zainteresowanych były również przygotowane przez nauczycieli i dzieci gry i zabawy językowe. Goście mogli także spróbować smakołyków w słodkiej kawiarence. W czasie trwania imprezy wolontariusze z puszkami kwestowali na rzecz WOŚP. O godzinie 9:00 miała także miejsce odprawa wolontariuszy 27 finału WOŚP. 32 wolontariuszy odebrało pakiety oraz przygotowany przez szkołę prowiant na drogę. Uczniowie naszych szkół kwestowali na ulicach Gdańska do późnych godzin wieczornych. Spotykali się z serdecznym przyjęciem i ogromną życzliwością ludzi, których w tym dniu miał jednoczyć jeden cel – pomoc dzieciom.

W trakcie 27 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nasi uczniowie wolontariusze zebrali wspólnie do puszek kwotę 25 929,26 zł !!!

Wszystkim   wolontariuszom, Dyrekcji, nauczycielom i trenerom  którzy wsparli akcję serdecznie dziękujemy! Dziękujemy również wszystkim rodzicom i sympatykom naszej szkoły za pomoc i datki wrzucane do puszek.

Z ogromnym żalem i smutkiem przyjęliśmy informację o tragicznych wydarzeniach jakie rozegrały się w Gdańsku, w trakcie wieczornego finału WOŚP. Śmierć prezydenta miasta ś.p. Pana Pawła Adamowicza, człowieka tak mocno zaangażowanego w WOŚP, kładzie się cieniem na tym pełnym radości i dobrej woli wydarzeniu. Finał WOŚP z pewnością  już nigdy nie będzie taki sam, ale mamy nadzieję, że nadal razem będziemy się spotykać, aby nieść pomoc potrzebującym.

 

Opiekunowie szkolnego wolontariatu:

Elżbieta Krawczykiewicz, Katarzyna Zęgota