UWAGA KANDYDACI

XII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO

Kandydatów do publicznych szkół ponadgimnazjalnych na terenie Pomorza obejmuje rekrutacja elektroniczna pod adresem nabor-pomorze.edu.com.pl/Kandydat.

Kandydat wprowadza dane do systemu, w tym oceny i osiągnięcia odnotowane na świadectwie ukończenia gimnazjum i zaświadczeniu o szczegółowych wynikach egzaminu gimnazjalnego oraz określa preferencje wyboru szkół ( można wybrać trzy szkoły), zapoznając się z ofertą przedstawioną w systemie.

Po przejściu rekrutacji elektronicznej, należy:

  • Wydrukować wniosek z systemu i złożyć go w szkole pierwszego wyboru wraz z dokumentami określonymi w Regulaminie Rekrutacji.
  • Wykaz dokumentów i terminy określa Regulamin Komisji Rekrutacyjnej.

Regulamin Rekrutacji

Grupa uczniów z ZSSiO ( kl.7c ) wraz z nauczycielem historii – Mariolą Treder, jesienią 02.11.2017 r., posadziła 25 krokusów w wyznaczonym miejscu na terenie szkoły. Przystąpiliśmy do projektu ” Krokus”, który prowadzony jest przez Irlandzkie Towarzystwo Edukacji o Holokauście i Żydowskie Muzeum Galicja w Krakowie, ponieważ jego celem jest zapoznanie uczniów z tematyką Holokaustu, rozbudzenie ich świadomości i stymulowanie dyskusji dotyczącej problemu dyskryminacji, uprzedzeń i nietolerancji.

W trakcie realizacji tego międzynarodowego projektu szkoła otrzymała 25 cebulek żółtych krokusów, które zakwitając wczesną wiosną, będą przypominać nam półtora miliona żydowskich dzieci oraz tysiące dzieci innych narodowości zamordowanych w czasie Holokaustu.

Na zdjęciach m.in. :

– nasze cebulki krokusów,

– uczniowie kl.7c przed głównym wejściem do szkoły,

– sadzimy cebulki krokusów,

– młodzież z kl.7c z wychowawcą klasy, Mariolą Treder przed budynkiem szkoły.

Tekst i zdjęcia : Mariola Treder